Naładowana dużą ilością warzyw, jest to moja wersja tej słynnej włoskiej zupy. Dużym plusem minestrone jest to, że możemy tu dodać takie warzywa jakie mamy lub lubimy. Marchewka, fasola, seler naciowy, pomidory.... Możliwości są nieskończone. Dlatego pewnie, ilu kucharzy, tyle różnych pomysłów na minestrone.
Niemniej jednak, wersji z kaszą jaglaną chyba nie jedliście (a może jednak?)? Jest ona tutaj jednym z kluczowych składników i absolutnie nie ujmuje smakiem i konsystencją oryginałowi. Chociaż zupa jest bezglutenowa i prawie wegetariańska (ugotowana na domowej kostce rosołowej), to nie mogłam się oprzeć aby nie posypać jej tartym parmezanem. Mogę zrezygnować z makaronu, ale minestrone bez parmezanu to już nie to samo. Smacznego :)
Skladniki:
- 250 g selera
- 4 marchewki
- 2 średnie ziemniaki
- 1 rzepka
- 3 łodygi selera naciowego
- 1 cukinia
- 150 fasolki zielonej lub szparagowej
- 1 szklanka zielonego groszku, może być mrożony
- 1 puszka pomidorów
- 1 szklanka domowej kostki rosołowej
- 0,5 szklanki kaszy jaglanej
- 1 bukiet garni
- 3 ząbki czosnku
- 0,5 szklanki winka daktylowego, lub innego czerwonego wina (opcjonalnie)
- sól i pieprz, do smaku
- tarty parmezan, do posypania (opcjonalnie)
Przygotowanie:
- Selera, marchewki, ziemniaki i rzepkę obrać, umyć i pokroić w drobną kosteczkę. Wrzucić do dużego garnka, dodać kostkę rosołową, czosnek, bukiet garni, sól, pieprz i zalać woda. Gotować na wolnym ogniu przez około 30 minut.
- Selera naciowego, cukinię i fasolkę pokroić w kosteczkę i wrzucić do garnka. Opłukać kaszę jaglaną i wsypać. Dodać pomidory z puszki i gotować całość jeszcze przez 15-20 minut.
- Dodać groszek i gotować następne 10 minut na wolnym ogniu.
- Dodać wino (jeśli używamy) i przyprawić do perfekcji solą i pieprzem.
- Posypać tartym parmezanem. Smacznego :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz